Masažas

Masažas – tai speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių kūno paviršiui visuma. Jis gali būti atliekamas žmogaus rankomis, tam tikrais aparatais tiesiogiai arba per oro, vandens terpę. Masažo poveikis organizmui yra sudėtingas fiziologinis procesas. Jį galima būtų skirstyti į bendrą poveikį visam organizmui ir atskiroms jo sistemoms.

Masažo nauda vaikams

Masažas – tai būdas geriausiai paveikti vaiko organizmą, skatinant sveiką visų organų ir sistemų vystymąsi; normalizuoti raumenų tonusą ir kitus besivystančio vaiko organizmo anatominius – fiziologinius ypatumus.
Mokslinėmis studijomis įrodyta, jog vaikų imunitetas gali būti sustiprintas reguliaraus masažo pagalba.

Gydomasis masažas

Masažas vaikams rekomenduojamas, kai būtina sustiprinti imunitetą; sumažinti nervinę įtampą; lavinti atmintį ir mąstymą; pagerinti virškinimą; derinant su kitais kineziterapijos metodais – ydingai laikysenai koreguoti, plokščiapėdystei, skoliozei gydyti; kvėpavimo takų ligų profilaktikai.

Masažas padeda giliau miegoti, stimuliuoja augimą ir neurologinį vystymąsi; gali sumažinti įvairios prigimties skausmą (dantų dygimo, pilvo dieglių). Specialūs mankštos pratimai skatina lankstumą ir koordinaciją.

Masažo procedūrų skyrimo tvarka

Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“ – vienintelė įstaiga Mažeikių rajone, teikianti masažo procedūras įstaigą lankantiems vaikams.

Masažo procedūros atliekamos pagal gydytojo rekomendacijas. Apie paskirtą masažo procedūros datą ir procedūrų skaičių tėvelius informuoja grupės mokytoja (pasirašomas sutikimas dėl procedūrų teikimo bei įteikiamas informacinis lapelis).

Ką turi žinoti tėveliai

Ateinant į procedūrą reikia atsinešti tik aliejuko, kitomis priemonėmis aprūpina įstaiga.

Viena procedūra įprastai trunka apie pusę valandos, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip vaikas reaguoja.

Kiekvienas pirmas kartas vaikui gali kelti nerimą, todėl svarbu prieš prasidedant procedūroms vaikui paaiškinti, kas tai yra masažas, o tai geriausia išgirsti iš tėvelių lūpų.