Bityną aplankė ir suaugę bendruomenės nariai

11/04/2022
Įgyvendindami aplinkosauginį švietimo projektą „Bitės dūzgia avily“ pusdienį edukacijai paskyrėme ir mes, „Bitutės“ pedagogai bei kiti įstaigos darbuotojai. Tarptautinės mokytojų dienos proga praėjusį šeštadienį išsiruošėme į Platelius, į Daivos ir Donato Abručių bityną.

Šeštadienį prieš pietus Mažeikių autobusų parko autobusas su edukacijos dalyviais pajudėjo į Platelius – ieškoti giliai tarp miškų, prie Barstyčių kelio įsikūrusio garsaus bityno.

Miško apsuptos sodybos šeimininkai pasitiko mus smagiais armonikos akordais. O paskui teko mokytis.

Edukacinėje programoje apie bites dalyvavo didžioji dalis įstaigos pedagogų. Mūsų tikslas buvo kuo daugiau sužinoti apie bitininko darbą, bites, jų priežiūrą, šių vabzdžių naudą augalams ir žmogui, taip pat – apie bičių produktus. Ši informacija pedagogams labai pravers vėliau dalijantis ja su ugdytiniais.

Stebėjome natūralią miško aplinką, susipažinome su ten auginamomis bitėmis, pabuvojome „Bičių terapijos“ namelyje, net žaidimais teko užsiimti. Judėjome kaip bitės, varinėdamos kamuolį lazda, nes tokia buvo žaidimo „Dvarininkas ir paršelių ganytojas“ užduotis – visus paršelius suvaryti į dvarą. Panašu į golfą, bet ne tai...

Buvo smagu, galėjome atsipalaiduoti, pakvėpuoti miško oru, o namo parvežėme daug gerų įspūdžių ir lauktuvių iš Bičių krautuvėlės.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Norvilienė

Daugiau išvykos akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: