„Bitutės“ ugdytiniai – ES kodo savaitėje

11/07/2022
5 priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoja Zuzana Strakšiene dalyvavo Europos programavimo (ES kodo) savaitėje ir vykdė veiklas tema „Bitės kelias“.
ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą.

Šios iniciatyvos tikslas – parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

ES kodo savaitės centre – savanorių veiklos organizatorių bendruomenė – mokytojai, mentoriai, kodavimo klubai, bibliotekos, privačios įmonės, tėvai ir nevyriausybinės organizacijos. Jie skiria savo laiką, energiją ir įgūdžius tam, kad suteiktų kompiuterinį mąstymą, kodavimą, robotiką, techninę įrangą, kompiuterių mokslą ir apskritai skaitmeninius įgūdžius kuo daugiau žmonių Europoje ir visame pasaulyje.

ES kodų savaitėje dalyvauja milijonai pasaulio žmonių – visų lyčių, amžiaus, kilmės, kultūrų ir įgūdžių.

Z. Strakšienė, į ES kodo savaitę įtraukusi savo 6-mečius ugdytinius, akcentavo: „Mokydamiesi programuoti suvokiame sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprantame, kaip veikia technologijos, ir tobuliname savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtume rasti naujų idėjų ir kurti inovacijas“.

„Bitutės“ pedagogė, susisiekusi su ES kodo savaitės ambasadoriumi Lietuvoje ir užregistravusi priešmokyklinę grupę dalyvauti joje, atkreipė visų mažeikiškių dėmesį, kad Europos Komisijos remiama iniciatyva gali būti pirmas, bet labai svarbus žingsnis smagiai ir patraukliai mokantis skaitmeninio raštingumo.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Norvilienė

Daugiau akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: