Baseinas ir sauna

Kuo naudingas plaukimas?

Viena iš veiksmingiausių vaiko organizmo grūdinimo, sveikatos stiprinimo priemonių yra vandens procedūros.
Plaukimas – tai judėjimo vandenyje būdas, kurio pagalba gerėja kvėpavimas, greičiau vystosi raumenys, stiprėja širdies, kraujagyslių veikla, formuojasi taisyklinga kūno laikysena.
Baseiną lankantys „Bitutės“ vaikai išmoksta saugiai elgtis vandenyje, sulaikyti kvėpavimą, panerti po vandeniu, naudodami pagalbines priemones (ratus, lazdeles, lenteles, kamuolius, rankų laikiklius) jie mokosi plaukimo judesių.
Baseinas – ne tik vieta, kur vaikas gali išmokti plaukti, – vandenyje jis juda, krykštauja, juokiasi, bendrauja su kitais vaikais ir patiria daug teigiamų emocijų.
Specialiųjų poreikių vaikučiams vandens procedūros taip pat yra labai veiksmingos, jų metu atsipalaiduoja raumenys, vaikas gali laisviau judėti. Užsiėmimai vandenyje gerina vaiko nuotaiką, leidžia pajusti judesių seką.

Apie „Bitutės“ baseiną

Darželio baseino plotas 26 kv. m., gylis – 70 cm, vandens temperatūra – 30 laipsnių šilumos, temperatūra patalpoje – nuo 25 iki 28 laipsnių šilumos.

Baseino lankymo sąlygos

  • Baseiną gali lankyti visi „Bitutės“ ugdytiniai nuo 3 metų.
  • 15-20 min. trukmės užsiėmimai vyksta kiekvienai grupei 1 kartą per savaitę.
  • Vienu metu baseine maudosi ne daugiau 12 vaikų.
  • Vaikams esant baseine, griežtai laikomasi nustatytų naudojimosi baseinu taisyklių, vykdomi pedagogo nurodymai dėl saugos.

Lankytis baseine draudžiama vaikams:

  • sergantiems infekcinėmis, virusinėmis ar kitomis užkrečiamomis ligomis,
  • taip pat turintiems atvirų žaizdų ir/ar kitų sutrikimų,
  • esant neaiškios kilmės bėrimams, odos vientisumo pažeidimams, moliuskams, karpoms, kurie gali kelti pavojų paties vaiko ar kitų sveikatai ir/ar gyvybei.

Lankančiam baseiną vaikui reikia turėti:

  • plaukimo kepuraitę,
  • maudymosi kostiumėlį ar glaudes,
  • muilą, kempinę ir rankšluostį,
  • šlepetes, tinkamas avėti drėgnoje patalpoje.

Išlipę iš vandens vaikai apšyla saunoje, apsitrina rankšluosčiu, išsidžiovina plaukus.

Po užsiėmimo baseine specialiųjų ugdymo(si) poreikių grupių vaikai į pasivaikščiojimą lauke nevedami, bendro ugdymo grupių vaikai į pasivaikščiojimą šiltuoju metų laiku vyksta praėjus 30 minučių, o šaltuoju – praėjus 1 val.

PATARIMAI TĖVELIAMS

Neretai vaikai blogai jaučiasi baseine po nesėkmingo mokymosi plaukti su tėvais – upėje, ežere ar jūroje. Tai normalu, nes šie vandens telkiniai gąsdina vaiką savo gyliu ir dydžiu.

Gerai, kad tėvai rūpinasi ir bendrauja su vaikučiais, bet labai svarbu leisti mažyliui iš lėto priprasti prie vandens, negalima vaiko prievarta vesti ar nešti į vandenį.

Kūdikiai ir mažesni vaikai natūraliai priima vandens procedūras, o vyresnio amžiaus vaikučiams, vos įbridus į vandenį, suveikia savisaugos instinktai – jie susikausto, pradeda verkti ir bijoti vandens.

Kad taip neatsitiktų, rekomenduojama nuo pat mažens vaiką sistemingai grūdinti. Maudymąsi vandens telkiniuose, vonioje bei prausimąsi po dušu suaugęs žmogus turi mokėti paversti linksmu žaidimu. Vandens procedūros vaikus turi tik džiuginti.