Priešmokyklinukų išvyka į bityną Krakiuose

10/10/2022
„Bitutėje“ įgyvendinamas aplinkosauginis švietimo projektas „Bitės dūzgia avily“, finansuojamas Mažeikių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Praėjusią savaitę dviejų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai apsilankė bityne ir daug sužinojo apie bičių gyvenimą bei bitininkystę.
Projekto „Bitės dūzgia avily“ tikslas – didinti vaikų, mokytojų ir tėvų aplinkosauginį sąmoningumą, paliekant tvarios aplinkos paveldą ateičiai. Įgyvendinant šį projektą, vaikai susipažins su svarbia ekosistemos dalimi – bitėmis. Šis pasirinkimas neatsitiktinis, jis sutampa su įstaigos, gyvuojančios jau beveik keturis dešimtmečius, pavadinimu, tad vaikai nuolat mato lopšelio-darželio simboliką įstaigos aplinkoje, įdomią bičių kolekciją, šventėse nuolat dalyvauja bitės personažas.

Priešmokyklinukai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie šių naudingų vabzdžių gyvenimą, jų svarbą aplinkai, pažinti bites kaip ekosistemos dalį. Jiems buvo surengta gamtosauginė edukacija – ekskursija į bityną, įsikūrusį Krakiuose. Daugeliui vaikų tai buvo ne tik pirmoji pažintis su bitininku, bet ir pirmoji išvyka autobusu. Prieš tai susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis autobuse ir smagiai nusiteikę jie leidosi į kelionę. Bityną aplankė 40 smalsių priešmokyklinukų.

Krakiuose vaikus pasitiko visada besišypsanti bityno edukatorė Sandra, gebanti patenkinti bet kokio amžiaus ekskursanto smalsumą.

Visus intrigavo iš avilio sklindantis bičių dūzgesys, šeimininkė siūlė jį atidaryti ir apžiūrėti, pačiupinėti, kas tame avilyje yra. Vaikai tvirtino, kad geriau to nedaryti, bet atidarius avilį, jie pamatė... telefoną, kuriame įrašytas bičių dūzgesys. Edukacija, prasidėjusi pokštu, buvo labai įdomi ir naudinga. Mūsų ugdytiniai sužinojo, kokių būna bičių rūšių, žaisdami bandė įsijausti į bičių šeimos gyvenimą: buvo išrinkta bitė motinėlė, tranas, kai kas pasipuošė bičių makiažu... Taip pat vaikai susipažino su bičių gyvenimo ciklu, ragavo medaus tiesiai iš korio, bičių duonelės, žiedadulkių, sužinojo apie bičių vašką, jį uodė, gaminosi žvakes.

Visi noriai paskanavo medaus ledinukų. Edukatorė Sandra papasakojo, kad medus būna įvairių spalvų, o ji priklauso nuo to, iš kokių augalų suneštas nektaras.

Edukacijos metu priešmokyklinukai taip pat susipažino su bitininko įrankiais (dūmine, medsukiu), matavosi bitininko kepurę, dalyvavo bičių estafetėje, žaidė žaidimą „Kas greičiau nusirinks žiedadulkes“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Norvilienė

Daugiau išvykos akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: